The Nasty – Terrible T-KID 170 « Recenzie na Knihy | Rooftop Graffiti Portál

The Nasty – Terrible T-KID 170

The Nasty – Terrible T-KID 170

03.07.2007 10:47

The Nasty. Kniha ktorá svojou farebnosťou privádza človeka do úžasu. A nejde len o fotky. Príbehy z ulíc New Yorku v podaní legendárneho writera zahŕňajú všetko, čo patrí k tomu pravému hip hopu. Padne Ti sánka.


Terrible T-KID 170 je jedným z tých, ktorí sa natrvalo zapísali do histórie graffiti. Vo svojej knihe popisuje svoju cestu od člena gangu až po celosvetovo uznávaného writera. Jeho štýl, 3-D písmená a výnimočné charaktery sú zdrojom inšpirácie pre mnohých už dlhé roky.Julius Cavero ako prisťahovalec z Puerto Rica vyrastal v Bronxe, NY od útleho detstva. Už ako sedem ročný si v metre uvedomil, že graffiti je to, čo chce celý život robiť. A časom začala už aj jeho tvorba prenikať do ulíc New Yorku. Začínal ako “Kráľ hojdačiek” a neskôr ho zbrane, drogy a členstvá v rôznych gangoch sprevádzali na ceste k zdokonalovaniu svojich schopností.

Dnes je ešte stále majster štýlu, neoddelitená súčasť hip hopovej kultúry a umeleckého dedičstva hnutia graffiti.Na 200 stranách vlastnými slovami rozpráva story svojho života a dokumentuje ho na 400 farebných fotografiách. Sú to fotky jeho tvorby od úplných oldskúlových začiatkov až po dnešné tučné veci. Nechýbajú spolupráce s americkými homeboys a inými amigos z celého sveta. Kniha zachytáva nie len detajlné opisy zážitkov z ulice, životných situácii, miest a tvorby, ale aj hlbokú vášeň pre umenie graffiti ktoré podľa autorových slov “saved his life.”

Kategória:
Autor:
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Nová Legalizace!

    ....Desatoro konopného aktivistu. A v neposlednom rade tiež obľúbená rubrika Iné drogy, tentor (čítáť ďalej)

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • HAND MIXED™

    Dlho očakávané HAND MIXED™ kombinácie opäť skladom v nových odtieňoch! (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2020