Subway Player - Mser « Recenzie na Knihy | Rooftop Graffiti Portál

Subway Player - Mser

Subway Player - Mser

25.02.2012 20:21

    Talianske vydavateľstvo Whole Train Press pred časom rozbehlo zaujímavú edíciu Black Book Cult Series s profilmi zásadných mien európskej graffiti scény. Dnes si predstavíme jedno z nich.
    Mser z rumunského hlavného mesta Bukurešti nepatrí k writerom, ktorí su na scéne desaťročia, no v priebehu posledných pár rokov sa dokázal svojou aktivitou, s ktorou ide ruka v ruke aj kvalita, dostať na špičku tamojšej scény.
    Kniha s názvom Subway Player vo formáre cca A5 s tvrdou obálkou je vydarenou exkurziou do systému bukureštianskeho metra posledných rokov, v ktorom hrá Mser jednoznačne prím. Tí ktorí si radi pošmakujú na konceptuálnych end 2 endoch si určite prídu na svoje, je ich tu viac než dosť. Rovnako tak samostatných panelov, ktoré vynikajú svojim prevedením a napriek jednoduchosti písma bez zásadných variácií je každý z nich niečím osobitý.
    Subway graffiti v Bukurešti si za krátku dobu od svojho vzniku prešla premenou, ktorá vo väčšine európskych miest trvala niekoľkonásobne viac. Od čistých súprav a prvých pokusov miestnych writerov po roku 2000, cez graffiti raj a turistickú destináciu číslo 1 okolo rokov 2007 a 2008, ktorý logicky vyústil do sprísnených podmienok a následný čiastočný útlm, až po novú éru, kedy je prakticky nemožné maľovať bez prítomnosti security.. Napriek nie najpriaznivejším okolnostiam dokázal Mser namaľovať 320(!!!) metier za 1 (slovom JEDEN) rok a stať sa tak turistickým sprievodcom pre väčšinu zahraničných návštev writerov za posledné roky.
    Na 88mich stranách nájdete okrem fotografií z akcii a samotných piecov aj rozsiahly rozhovor so samotným aktérom v angličtine, ako aj vysvetľujúce komentáre k niektorým s obrázkov. Príjemným plusom je okrem grafického spracovania aj kartónový prebal, v ktorom sa kniha predáva.


Kategória:
Autor:soulfly
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Nová Legalizace!

    10. narodeninové vydanie magazínu Legalizace je tu! (čítáť ďalej)

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • HAND MIXED™

    Dlho očakávané HAND MIXED™ kombinácie opäť skladom v nových odtieňoch! (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2020