Stačí behať po vzduchu pre pocit šťastia? « Sneakers Blog | Rooftop Graffiti Portál

Stačí behať po vzduchu pre pocit šťastia?

Stačí behať po vzduchu pre pocit šťastia?

26.03.2017 13:59

Odpoveď je o niečo zložitejšia, hoci by sme si na ňu počnúc dnešným dňom dokázali bezproblémov odpovedať, že áno. Kráčať/behať po vzduchu sa dá. Toľký pocit zadosťučinnenia, aký môže vyvolať už len myšlienka na povznášanie sa nad zemou je naplňujúca. Zaoberať sa takouto myšlienkou vyše 30 rokov je strhujúce, podobne ako zásluživý výsledok. Manifestáciou veškerého 30-ročného výskumu, navrhovania a prostej lásky k technológií „Air“ zosobňujú nové tenisky pripravené k odletu - Nike Air VaporMax, a predovšetkým nová technológia Air Max.

nike-vapormax-release
 

Pocit uspokojenia zo satisfakcie ťahal dizajnérov z Nike vyše 30 rokov. V roku 1987, konkrétne 26. marca autori predstavili svetu jeden z najinovatívnejších počinov na zemeguli. Franky Rudyho technický koncept a Hatfieldov vizionársky prístup k navrhovaniu sneakers zapríčinil príchod odľahčenej, dôsledne koncipovanej a pretrvávajúcej obuvi. Tentoraz, bez ohľadu na doposiaľ všetky vydané modely Air Max, Nike VaporMax sú kompletným redizajnom konceptu viditeľnej Air jednotky, približujúc sa tak k naprostým základom z roku 1987.

Na vrcholku pokroku, aký súčastná doba ponúka, Nike Air VaporMax kombinujú dva svety zároveň – prievzdušný Flyknit zvršok s Flywire šnurovaním a kompletne odhalenú Air Max jednotku v rámci medzipodrážky. V porovnaní so štandartnými modelmi, výstelka a teda celý zvršok stojí výlučne len na vzdušnej bubline, bez akýchkoľvek prídavkov a iných odpružení. Odstránením všemožných navrstvení, predovšetkým peny, možno nadobudnúť okúzlujúci pocit kráčania/behania na vzduchu. Nielen že ide o revolučný počin, ale zároveň ide aj o nový level komfortu, znášateľnosti chodidla s obuvou a kvality prostredníctvom ukrojených zmien.

Tenisky sú, ale že mega ľahké. Nevážia totižto ani pol kila, čím si pripisujú zásluhy ako najľahšie Air Max tenisky na svete. Zároveň ide o všeobecne udržateľný produkt, kde práve 90% z odpadov vzniknutých pri tvorbe vzduchových vankúšikov putuje na tvorbu ďalších vzduchových vankúšikov. O Flyknit technológii sa netreba ani zmieniť, nakoľko pri tvorbe tejto špeciálnej tkaniny vzniká len to, čo sa zúžitkuje na teniskách s fakt že minimálnymi zvyškami odpadu.

Konštantné simulácie a 3D modelovanie, dlhopretrvávajúce testy na chodidlách bežcov, mapovanie slabých stránok, ale aj silných, potreba ústavične sledovať vplyvy na bublinu, možné poškodenia – konštruovanie dokonalej a odhalenej Air Max technológie trvalo 8 rokov, teda len upevňovanie pôvodnej myšlienky, nakoľko nápad tu existoval už odjakživa.

Tento deň, tento mesiac, tento rok, Nike Air VaporMax započali novú revolúciu Air jednotky. Plne odhalené odpruženie s charakteristickou, maximálne ľahkou Flyknit tkaninou zabezpečuje nový pohľad na smerovanie značky, takzvaný nový Air Max feeling. Feeling pôvodnej Air Max myšlienky s viditeľnými elementmi, o akých dizajnéri kedysi snívali, a ktoré sa im navzdory uplynutým trom dekádam podarilo vybudovať tak, ako nikdy predtým. Novú Air technológiu preto nevidno len na VaporMax, ale aj na takých Air Max Woven Boot, Air Max LD-Zero a tohtoročných Air Max 2017.

Prečo patrí marec teniskám Nike Air Max? 

Nová Air technológia pozdravuje Nike, a zároveň vzdáva rešpekt minulosti, predovšetkým kľúčovým udalostiam z roku 1987.

*zdroj foto: size?, sneakerfreaker, nike official

Kategória:
Autor:Azeralal
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • NOVINKA- GROG RUFF STUFF PAINT

    Dlho očakávaná Ruff Stuff Paint farba, nová náplň od Grog. 120 ml pigmentovanej mimoriadne trv (čítáť ďalej)

  • Nové šialené kombinácie od HANDMIXED™

    Doplnili sme pre Vás zásobu obľúbených voskoviek HANDMIXED™ - ručne rezaných a skladaných (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2018