Sneakers Art: FILFURY

Sneakers Art: FILFURY

14.04.2017 11:11

Dekonštrukcia, teda rozoberanie, priam až devastácia, či už sneakers alebo iných módnych doplnkov je u nás v rámci pestrých topicov – ako si dojebať sneakers, viac-menej známa. Sneakers art téma, teda téma z opačného súdka, kde opomíname kreatívnu stránku tvorby a dotvárania tenisiek je taktiež známa. Čo však v prípade, ak sa tieto dva protichodné smery spoja? Isteže, dá sa to a existuje viac než dosť umelcov, ktorí spájajú na prvý pohľad nespojiteľné. Fenomenálnym reprezentantom spájania nespojiteľného, ba dokonca vytvárania niečoho absolútne nového a originálneho je britský umelec – FILFURY

filfury-batman-skull

Na prvý pohlad talentovaný dospelák, duchom malé veľké dieťa – Phil Robson (FILFURY) si, ako spomína v rozhovore pre highsnobiety, užíva kreatívne počínanie v roli „veľkého dieťaťa“, neprestajne snívajúceho, prekypujúceho hravosťou a tvorivosťou, presne tak, ako za mlada. Tento adekvátne nastavený mindset mu nekladie absolútne žiadne polená pod nohy, čo mu umožňuje neobmedzene tvoriť. Miluje sneakers. Sám sa považuje za sneakerheada, dokonca značná väčšina jeho prác je odvodená z tenisiek rôznych  značiek.

Sneakers začínal - ich pretvarovaním, doslova že transformovaním na úplne odlišné objekty, aké by nám len tak z čista jasna nenapadli. V súčasnosti sa však venuje aj iným objektom na dekonštrukciu, v prípade ktorých dochádza predovšetkým k hre s materiálmi a členeniu funkcií. Okrem sneakers už rozoberá aj značkové zimné bundy, vetrovky, cestovné tašky, topánky s vysokým opätkom a teplákové súpravy. Nadštandartné experimentovanie ho doviedlo až k pohrávaniu sa s autosúčiastkami a súčiastkami na bicykel.

Výsledkom sú abstraktné skulptúry, hmatateľné objekty odvodené zo značkových, drahých modelov, pretvorené napríklad do podoby expresionistickej lebky. Totižto, FILFURY-ho ústrednou inšpiráciou je príroda, život, smrť, všetko koncipované do princípov symetrie. Výraznosť a teda zmyslenosť finálnych objektov je o to viac viditelnejšia. Netvorí v úmysle provokovať, ale skôr zvelebovať, zaujať a poskytnúť pohľad na vec z iného uhla pohľadu.

Jeho najikonickejšími spracovaniami, ale aj ilustráciami, sú prevažne znetvorené modely tenisiek ako adidas Originals, Nike alebo Reebok do podoby lebiek, zbraní a hmyzu. Tvorí pre Nike, adidas, size?, Sony Music a momentálne aj pre Sony PlayStation. Práce zahŕňajú reklamnú tvorbu, videá, interiérový dizajn a branding. Cím ďalej tým viac sa okrem skulptúr pohráva aj s kombinovaním či už umeleckého fotografovania, grafického dizajnu, typografie a módy...

Je toho prosto nesmierne veľa a keďže naša galéria nedokáže pokryť všetko, vrelo odporúčame zhliadnúť jeho premakané portfólio vrátane instagram profilu.

Kategória:
Autor:Azeralal
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • RooftopSanta 50% zľavy pokračujú!

    Poslúchal si mamu poriadne? RooftopSanta to vidí tak pol na pol, preto ako vianočný darček ti z (čítáť ďalej)

  • Nové MOLOTOW™ BLACKLINERY (MADE IN GERMANY)

    Čo možno očakávať, keď inovatívny výrobca písacích nástrojov spolupracuje s dynamickou sp (čítáť ďalej)

  • BLACK FRIDAY vs. CYBER MONDAY

    Si viac pre Black Friday alebo Cyber Monday? U nás v Rooftope môžeš oslavovať tieto sviatky zli (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2017