Naspäť k základom s adidas NMD

Naspäť k základom s adidas NMD

20.09.2017 15:41

S príchodom uletenejších modelov nemôžeme pochovať menej uletené. Modely ako NMD R2 v priebehu posledných mesiacov pozdvihli latku vyššie. Zavítali takpovediac v „crazy“ tématike, rozhodne o niečo viac odlišnej oproti starým známym adidas NMD R1. Protivník v súboji vyložil veľa kariet z rukáva, čím ich mierne dostal do pozadia. My ich tentoraz chceme dostať znovu do povedomia, a to nastolením azda najklúčovejšieho esa, aké tenisky môžu ponúknuť.

adidas NMD R1 Primeknit na ktoré nesmieme zabudnúť, sú v porovnaní s modelmi ako NMD R2 „Harvest“ o mnoho zmiernené. Pokiaľ by sme ich však mali vyzdvihnúť ako zmiernené, nikto sa na ne nechytí. Preto adidas NMD R1 Primeknit ktoré opisujeme sú špeciálne. A to že sú špeciálne nevystihuje len hocijaké slovíčko opojené marketingovou hrou. Tieto modely náruživé slovíčka nepotrebujú. Komunikačným prvkom sú v prvom rade vizuály, následne materiály, konštrukcia a aplikovanie strhujúcich technológií. Pomenovanie ako The Brand With Three Stripes je už len čerešničkou na torte, ktoré všetky vyššie spomenuté faktory len zaobaluje.

Za ideálny model, teda samotný základ, považujeme monochromatické spracovanie adidas NMD R1 Primeknit s gumenou podrážkou. Podobne ako pri takých Air Force 1, takéto zoskupenie materiálov spoločne s bielou alebo čiernou bolo odjakživa považované za jednoduchý, minimalisticky poňatý základ. Prečo nasilu pretláčať navy blue prípadne iné camo prevedenie?

Základ adidas NMD v podobe tradičného náčinia reprezentuje kombinácia Primeknit zvršku, Boost medzipodrážky a tradičnej gumenej podrážky. Nič viac nič menej. V sprievode s monochromatickým nafarbením, čiže čiernou alebo bielou, tak dochádza k tvorbe základu základného.

Isteže, podobne ako ostatné adidas NMD R1 PK, tak aj tieto zahŕňajú charakteristické vankúšiky na medzipodrážke, podobne ako gumený lem na pätičke. Prvoradé sú však výrazné prvky v zmiešaní s dvoma primárnymi farbami. Také tri popruhy po boku alebo farebne spárované šnúrky, to je len detail nazvyš.

Vrelo vítame akékoľvek invenčné spracovania, či už adidas NMD R1 alebo aj vynovených adidas NMD R2. S príchodom nových však nesmieme zabúdať na modely, ktoré vydlaždičkovali cestu aj k druhej serii. K jedným zo základových kameňov rozhodne patria modely ako adidas NMD R1 Primeknit White/Gum a adidas NMD R1 Primeknit Black/Gum.

Kategória:
Autor:Azeralal
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Exkluzivity z Nike, ktoré musíš mať

    Jeseň odštartovala a zima je za dverami. Pre dokonalé splynutie s prírodou prichádza každoroč (čítáť ďalej)

  • Vymeň konečne starý za nový

    Nebaví ťa už tvoj starý ruksak? Neváhaj ho vymeniť za nový od nás z Rooftopu. Adidas vyprodu (čítáť ďalej)

  • Adidas EQT Cushion ADV sú späť

    V našom e-shope ako aj v kamennej predajni na Mariánskej 11 v Bratislave, sú už dostupné nov (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2017