Magická biela, ktorá zaručene schladí! « Sneakers Blog | Rooftop Graffiti Portál

Magická biela, ktorá zaručene schladí!

Magická biela, ktorá zaručene schladí!

29.08.2017 17:39

Každá farba nesie so sebou rozličnú dávku odtieňov. Ak sa povie biela alebo čierna, tiež nejde len o jediný tón. Podobne ako všetky ostatné farby, tak aj biela alebo čierna majú svoje odtiene. Niektoré sú svetlé, iné teplé, ďalšie napríkad studené. Pravdou je, že odtieňov je neúrekom, čo je super. Naopak, menej super je, že každý odtieň nesie so sebou charakteristický názov, ktorý je zväčša ťažko zapamätateľný. Na základe toho si vybavujeme farby prirovnávaním k materiálom, prípadne asociovaním s inými produktami. Zaručená metóda efektívneho zapamätávania si odtieňov je napríklad prostredníctvom sneakers. 

Sneaker priemysel , resp. takzvaný sneakers craziness už odjakživa pozdvihoval biele modely ponad všetky ostatné. Mali sme tu hip-hopové legendy hrdiace sa all-white Nike Air Force 1, dizajnérov ako napríklad Marc Jacobs s jeho ultimátnymi adidas Originals Stan Smith alebo John Varvato – autora ikonických Chuck Taylors a Jack Purcells. Kľudne môžeme menovať dalej. Mená ako aj Saint Laurent alebo Miuccia Prada, každá z týchto osobností sa podielala na šírení povedomia o bielych sneakers a zadefinovala skutočnosti, že nie je biela ako biela.   

Vo všetkej úcte, prejdime však od starej školy all-white ikonických modelov do súčasnosti. Dnes existuje nespočetne veľa bielych sneakers, o to ťažšie pri výbere tých najideálnejších.   

Nakoľko poslednú dobu obýva pulty predajní rozsiahli sortiment v odtieňoch bielej, prinášame 5 kľúčových sneakers, ktoré vystupujú viac než dosť z davu a zároveň spĺňajú kritéria rozmanitosti ruka v ruke so spracovaním all-white. Nasledovné modely sú perfektné pre mladých aj starších, vhodné do práce, ale aj na zábavu, kombinovateľné s džínsami, chinos nohavicami podobne ako aj s oblekmi, niektoré sú lacné, iné naopak trocha cenovo prísnejšie – predstavujeme 5 odtieňov bielej:

adidas Originals PW Tennis HU Running White/Running White

Pharrell Williams Tennis HU tenisky - all-white modely s akcentom jemnej tyrkysovej,  dominujú letu. adidas v spoluprácii so svetoznámym interprétom namiešalo pozoruhodné kombo legendárnych Stan Smith s Primeknit spracovaním. Ide o skutočnú nádheru, vkusnú a významovo bohatú. V čisto bielych farbách o to viac sexy – adidas Originals PW Tennis HU.

nike head 1

Nike Air Presto Ultra BR Breeze Triple White 

Významného Tinker Hatfielda poznáte? Tieto tenisky navrhol jeho brat. Kreatívny génius Tobie sa rozhodol spracovať inovatívne sneakers ideálne pre atlétov, aby sa aj mimo športu cítili ako profesionálni športovci. Nakoľko je pár tenisiek celý prievzdušný a maximálne flexibilný, extra plusom týchto modelov je doslovné all-white spracovanie, počnúc zvrškom až do samotného jadra výstelky. V dámskych veľkostiach ich nájdeš TU.

nike head 2


Reebok InstaPump Fury Achm White/Light Solid Grey 

InstaPump fury sú diabolske. Napackované od hlavy až po päty, tieto tenisky balamutia na plnej čiare svojim nežným, priam až žiarivým odtieňom bielej v doprovode s jemnou sivou. Nazvyme to viac než elegantným klamom.  V skutočnosti ide o uletené rozhranie, garantujúce kopec nových zážitkov pri každom obutí. Napumpované Pump technológiou, doplnené o autentický vzhľad, Reebok InstaPump Fury Achm si definitívne zaslúžia pozornosť medzi all-white sneakers.


nike head 3

adidas Originals NMD CS1 White Gum 

Exkluzívny pack podčiarknutý prívlastkom City Sock – teda modely, ktoré svojou stavbou zabezpečujú pocit chodenia na boso v ponožkách než v nejakých pompéznych teniskách. V monochromatickom spracovaní, tenisky zahŕňajú Primeknit materiál naprieč celým zvrškom, ktorý na spodu lemuje charakteristická gumená podrážka. Majú trocha vyvýšený golierik pre lepšiu bezpečnosť pri chôdzi, no a výhodou je aj, že ich netreba vôbec šnurovať. Prosto len slip and go + sú celé all-white takže patria do tejto skupiny – viac tu: adidas Originals NMD CS1 White Gum.


nike head 4

adidas Originals NMD R1 Primeknit Triple White 

BUM! Špeciálny luxus na záver - renomované NMD R1 obohatené o kusisko japonskej tématiky v čisto bielom prevedení. V jednoliatom nafarbení nachádzame siluetu azda tú najznámejšiu, kde technológia ako boost medzipodrážka a priľnavá botička nesmú chýbať.  The Brand With the Three Stripes je wordmarkom a vydarene reprezentuje premakanosť vynovenej klasiky – adidas Originals NMD R1 PK Triple White.

nike head 5

Kategória:
Autor:Azeralal
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Molotow Premium má už 275+ odtieňov!

    Farebná škála pre Molotow premium sa rozrástla na 275+ odtieňov. Pribudlo 17 farieb v základne (čítáť ďalej)

  • Doskladnený STEALTH INK

    Stealth ink - "neviditeľná náplň". Priehľadná pri aplikácii, pôsobením svetla sa mení na t (čítáť ďalej)

  • 30 nových FLAME™ odtieňov

    Máme pre teba tú najlepšiu správu - Molotow™ nám takto k jarnému počasiu pridal aj 12 nový (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2018