Climacool® proti otrasným horúčavám « Sneakers Blog | Rooftop Graffiti Portál

Climacool® proti otrasným horúčavám

Climacool® proti otrasným horúčavám

08.08.2017 07:30

História je dôkazom, že existujúce modely tenisiek dlhodobo zotrvávajú v pamätiach buď kvôli ich dizajnu alebo kvôli ich inovatívnemu spracovaniu. V prípade adidas Originals ClimaCool dochádza k väčšiemu boomu, keďže tieto tenisky stelesňujú oboje faktory. Ich nástojčivý dizajn priamo prepojený s myšlienkou, a teda samotnou technológiou, je nesmierne podnetný. Zvršok sa priam podmanil inovatívnej technológii, zaujal a zapísal sa do histórie ešte v roku 2002. Populárna silueta nenechala na seba dlho čakať, a naprieč rokmi si vybudovala meno, ktoré práve toto leto oslavuje svoje 15. narodeniny.

Nie je vôbec záhadou, prečo tenisky oslavujú svoje narodeniny práve v lete. Derivujúc zo samotného názvu, Climacool stojí za clima a cool, teda bezprostredne pohodovou prievzdušnosťou chodidla. A nakoľko leto je ideálnym príkladom na dokázanie účinnosti produktu, adidas tenisky vyvinulo práve do letných pohodových chvíľ.

adidas-originals-climacool

Cieľom bolo vytvoriť atletickú obuv, ktorá by efektívne zabezpečila maximálnu pohodu chodidla. “Dýchanie chodidla”, teda lepšie povedané prievzdušnosť, autori ešte v roku 2001 zaistili návrhom aplikovania sieťoviny naprieč celým zvrškom. Ten doplnili o špeciálnu climacool® vetraciu jednotku, viditeľnú na povrchu, obdobne ako napríklad ikonickú AIR bublinu v prípade modelov Air Max. Pôsobivým faktom je, že tento návrh prišiel ešte ďaleko ďaleko dávno, než autori čo by len pomysleli na tkaný ekvivalent, aký dnes poznáme pri modeloch adidas NMD. Tenisky si trh obľúbil podobne ako charakteristické farby, s ktorými modely zavítali. Pôvodne ClimaCool totižto reprezentovalo vkusne namiešané kombo bielej, červenej a čiernej. Neskôr si to modely razili v ešte viac pútavejších farbách ako napríklad v nafarbení „Coca-Cola“, vo farbách prestížnej zlatej a striebornej, alebo v starom známom „Triple Black“. Tenisky jednoducho išli s dobou, podobne ako teraz, v čas ich 15-tky.

Nová silueta ClimaCool 02/17 vystavila climacool® technológiu ešte väčšej pozornosti. S novou formou komunikácie v podobe renovovaného dizajnu, štandartný sieťovinový povlak objímajú bezšvové tri popruhy, doplnené o bezpečnostné nadstavce po bokoch a na pätičke, tentoraz s vynovenou gumenou podrážkou. 

Minimalisticky poňaté, adidas Originals ClimaCool sa viac než vyšvihli, a to predovšetkým futuristicky naladeným dizajnom, ktorý oproti štandartným modelom z roku 2002 nastavil latku o zopár povšimnuteľných stovák metrov vyššie. 

Vzdoruj horúčavám a prebehni si moderne naladené, bezpečné a v prvom rade maximálne komfortné adidas Originals ClimaCool 02/17 aj v Rooftope, kde ich nájdeš v OG nafarbení – biela, čierna a červená.

Kategória:
Autor:Azeralal
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Molotow Premium má už 275+ odtieňov!

    Farebná škála pre Molotow premium sa rozrástla na 275+ odtieňov. Pribudlo 17 farieb v základne (čítáť ďalej)

  • Doskladnený STEALTH INK

    Stealth ink - "neviditeľná náplň". Priehľadná pri aplikácii, pôsobením svetla sa mení na t (čítáť ďalej)

  • 30 nových FLAME™ odtieňov

    Máme pre teba tú najlepšiu správu - Molotow™ nám takto k jarnému počasiu pridal aj 12 nový (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2018