1.Mája vstúpite do Novej Cvernovky NAČIERNO « Graffiti updates | Rooftop Graffiti Portál

1.Mája vstúpite do Novej Cvernovky NAČIERNO

1.Mája vstúpite do Novej Cvernovky NAČIERNO

20.04.2018 09:32

Artattack prináša v roku 2018 sériu dvoch streetart výstav. Predstaví na nej výtvarných umelcov, ktorí sú aj vďaka pouličnému umeniu dnes uznávanými umelcami vo svojom obore. Ako? Práve prvé strety na ulici s graffiti a streetart umením ich podnietili k ďalšiemu štúdiu výtvarných techník.

1. - 3.mája 2018 sa predstavia svoju výstavu NAČIERNO Filip Sabol a Michal Turkovič.  Obaja sa venujú maľbe, ktorá balansuje medzi stenou a plátnom. Na pomedzí týchto dvoch disciplín vytvorili výstavu v rámci podujatia 1. MÁJ - deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Ich vystavené plátna si prostredníctvom kontrastných čiernych polí podmania vstupné priestory Novej Cvernovky.V tzv. foajé bude v deň podujatia množstvo iných impulzov okrem výstavy. Filip a Michal sa preto skôr sústredili na formu tak, aby výstavu bolo napriek tomu vidno. Pri prechode členitým priestorom budú diváci odhaľovať jednotlivé časti výstavy.

Zámerom projektu je predstaviť pozitívny vplyv streetart kultúry na výtvarné cítenie. Mnohí umelci ho označujú za „vstupnú bránu k výtvarnému umeniu“. Viacerí sa na základe tejto skúsenosti rozhodli ďalej zdokonaľovať vo výtvarných technikách, niektorí sa stali študentami VŠVU a pôsobili v známych ateliéroch.

Celý program a informácie o vystavujúcich sú na stránke artattack.sk alebo priamo v evente www.facebook.com/events/235522940346715/

Artattack zastrešuje diela a práce slovenských interpretov a vydavateľstiev a organizuje urbánne stretnutia. V kreatívnom a kultúrnom centre Nová Cvernovka reprezentujú aj tvorbu z ateliérov umelcov, ktorí tu sídlia.

Podujatie podporil Bratislavský samosprávny kraj.

späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • NOVINKA- GROG RUFF STUFF PAINT

    Dlho očakávaná Ruff Stuff Paint farba, nová náplň od Grog. 120 ml pigmentovanej mimoriadne trv (čítáť ďalej)

  • Nové šialené kombinácie od HANDMIXED™

    Doplnili sme pre Vás zásobu obľúbených voskoviek HANDMIXED™ - ručne rezaných a skladaných (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2019